Laureat nagrody im. K. W. Czaplickiego

30 czerwca 2020 r. odbył się finał IV edycji Konkursu „Wybieram Wybory”, który organizuje Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze.

Do tegorocznej, czwartej edycji konkursu „Wybieram Wybory” zgłosiło się 5425 uczniów z 564 szkół ponadpodstawowych w całej Polsce, w tym 159 z województwa świętokrzyskiego.

Konkurs „Wybieram Wybory” ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, a także propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Adresatami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych.

Po raz pierwszy, wyłoniony został laureat nagrody im. K. W. Czaplickiego. Został nim Mateusz Pocheć z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, Technikum Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Starachowicach. Zgodnie z regulaminem otrzymuje on nagrodę pieniężną w wysokości 800 zł.

Laureaci IV edycji konkursu:

I miejsce - Mikołaj Wolanin z li LO w Poznaniu im. Generałowej Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej w Poznaniu (1.300 zł),
II miejsce - Kacper Nowicki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Poznaniu im. Ks. Prof. Józefa Tischnera (800 zł),
III miejsce - Katarzyna Urbanelis z VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (600 zł).

Rejestr zmian

 • Data utworzenia

  28-07-2020 14:26

  Wprowadził:

  Karol Matyja

 • zobacz cały rejestr

 • Data modyfikacji

  28-07-2020 14:36

  Wprowadził:

  Karol Matyja

 • Data modyfikacji

  28-07-2020 14:41

  Wprowadził:

  Karol Matyja

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij